estetikte doğru bilinen 3 yanlış

Estetikte Doğru Bilinen 3 Yanlış

Günümüzde insanlar güzel bir görünüme kavuşmak için çoğu zaman estetik yöntemlere başvurmayı tercih ediyor.

22 Ekim 2021

Günümüzde insanlar güzel bir görünüme kavuşmak için çoğu zaman estetik yöntemlere başvurmayı tercih ediyor. Estetik yaptırmak fiziksel ve psikolojik sağlık için günümüzde artık faydalı olarak adlandırılıyor. Botoks veya Yüz germe işlemleri ile gençleşme, Liposuction, Karın germe veya kol germe işlemleri ile fazlalıklarınızdan kurtulma, meme büyütme, meme küçültme veya meme kaldırma yöntemleri ile istediğiniz görünüme kavuşabiliyorsunuz.

 

Yine de günümüzde hala estetik hakkında herkesin kendine göre düşüncesi bulunuyor ve aslında birçok bilinen doğru aslında yanlış!

 

1.YANLIŞ: Yüz Germe İşlemi Sadece Yaşlanan İnsanlara Yapılır

 

DOĞRUSU: Yüz germe veya gençleştirme uygulaması yaptırmak için yaşlanmanız gerekmez erken yaşlarda da kaşlarınızda gözle görülür düşüklük olabilir, göz altı torbalarınızda belirginleşme veya morluk olabilir, alt göz veya üst göz kapaklarınızda problem olabilir, yanak veya yüzünüzde hacim kaybı ve sarkmalar oluşabilir.

 

Bu problemleri doktorunuzun detaylı analiz etmesi ve size en uygun tedavi yöntemini oluşturması ile doğallığınız bozulmadan genç bir görünüme kısa sürede kavuşmanız mümkün.

 

2.YANLIŞ: Erkeklerde Yapılan Burun Estetiği Doğal Bir Görünüm Sağlamaz

 

DOĞRUSU: Erkekler kadınlara oranla estetik olduklarını gizlemek isterler. Bu yüzden de çoğu erkek doğallığını kaybedeceğini düşünüp burun estetiğinden korkar ve görünümünü değiştirmek istemez. Bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü Burun estetiği yapılmadan önce doktorunuz ile bilgisayarda burnunuzun ameliyattan sonra nasıl görüneceğine, yüzünüzle nasıl uyumlu hale geleceğine ve burun şeklinizin nasıl olmasını istediğinize karar verebiliyorsunuz. Bu teknolojik sistem ile erkek hastalarımızda rahatça burun ameliyatı yaptırabiliyor.

 

3.YANLIŞ: Meme Estetiği Yaptırırsan İlerde Çocuğunu Emziremezsin


DOĞRUSU: Meme estetiği yaptırdığınızda çocuğunuzu rahatça emzirebilirsiniz. Meme büyütme estetiğinde memenin dokusu ameliyat alanının dışında bırakılır. Modern sistemler kullanılarak yapılan meme küçültme ve meme dikleştirme estetiğinde ise memenin başı ve ucu, yapılan ameliyat işleminin arkasındaki kanal sistemi ile birlikte meme dokusu tamamen korunarak ameliyat işlemi tamamlanır.