Liposuction

Gerçek vücut hatlarınızı ortaya çıkarın

Liposuction, vücudun çeşitli bölgelerindeki (karın, uyluk, sırt, çene) yağ birikimlerini vakum vibrasyon aspirasyonu ile almak için yapılan cerrahi bir operasyondur. Aynı zamanda liposuction bir kilo verme yöntemi değildir.

 

‘Liposuction'ın amacı orantısız birikintileri ortadan kaldırmak, vücut dengesizliklerini ortadan kaldırmaktır.’

 

Bu nedenle, liposuction için ana endikasyonun, vücut ağırlığında doğal bir azalma ile bile devam eden vücudun çeşitli bölgelerinde (yüz ve boyun dahil) aşırı yağ dokusu birikintilerinin varlığı olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar, diyet ve sporla düzeltilmesi zor olan sözde "yağ tuzakları"dır.

 

Çeşitli liposuction teknikleri kullanılmaktadır. Bunlar lazer liposuction, vaser liposuction, kuru, ultrason destekli lipoplasti, tümmesent liposuction ve süper ıslak gibi tekniklerdir. Bu yöntemler arasında hastanın iyileşme süresi ve liposuction sonuçları açısından fark vardır.

 

Teknik olarak operasyon, 1–1.5 cm uzunluğundaki küçük cilt kesilerinden yağın emilmesidir. İlk olarak, dokuya adrenalinli izotonik bir sodyum klorür çözeltisi enjekte edilir. İkinci ilaç, kan damarlarının spazmına neden olur ve ameliyat sırasında ve sonrasında hematom gelişimini engeller. Bundan sonra, yağın aspirasyonu (emilmesi) için kesilere bir PAL kanülü yerleştirilir. Ameliyat, cilt kesilerine kozmetik dikişlerin yerleştirilmesiyle sona erer.

 

*Liposuction sonrası kompresyon iç çamaşırı giyilmesi gerekir!

 Operasyon Süresi: 1-3 saat

Normal Hayata Geçiş: 1 hafta

 Tamamen İyileşme: En az 6 ay

VASER Liposuction

 

VASER Liposuction, yağ hücrelerini fazla biriktiği yerlerden dikkatli bir şekilde çıkarmanızı ve hasta isterse başka bir bölgeye (lipomodelling, lipotransfer) nakletmenizi sağlayan bir teknolojidir.

 

Nasıl Çalışır?

 

VASER Liposuction'ın mekanizması, yağ hücrelerini yok etmek için ultrasonun kullanılması ve ardından aspirasyonudur. Kan damarları ve sinir uçları ultrasona karşı daha dirençli olduğundan işlem sırasında zarar görmezler.

 

VASER Liposuction'ın klasik cerrahiye göre avantajları:

 

  • Daha az travmatik müdahale.
  • Daha kısa rehabilitasyon süresi.
  • Estetik komplikasyonlar geliştirme riski daha azdır - çukurların, çarpmaların ve düzensiz cilt rahatlamasının oluşumu.

Herhangi bir plastik cerrahide olduğu gibi, müdahaleye başlamadan önce, tedavi edilen alanın işaretlenmesi gerçekleştirilir. Daha sonra hasta anestezi verilen ameliyathaneye gider. Ardından doğrudan VASER-Liposuction'a geçin. Deride, yağ dokusunun kalınlığına ince bir tüpün yerleştirildiği küçük bir delinme yapılır. Kavitasyonun etkisi nedeniyle yağ dokusunun tahrip olmasına yol açan ultrason verilir - yağ hücrelerinde (adipositler) kabarcıklar oluşur, bu da çöktüğünde hücreler arası bağların ve hücre zarlarının tahrip olmasına yol açar. Baloncukların hacmi ne kadar büyük olursa, hücrenin yok edilmesi o kadar güçlü olacaktır. Ultrason parametrelerini ayarlayarak, kabarcıkların boyutunu ve doku üzerindeki etkisinin gücünü kontrol edebilirsiniz.